Jak výrobce kalhot a džín Cambio chrání naší planetu?

Výrobce kalhot a džín Cambio je ve spojení s přírodou a udržitelnost má v srdci. A co o sobě říkají a podle jakých hodnot pracují?

"Od roku 1987 je pro nás samozřejmostí integrovat udržitelnost do všeho, co děláme. Více než 30 let budujeme dlouhodobé a úzké partnerství s dodavateli a výrobci, abychom minimalizovali dopady na životní prostředí.

Naše ekologická a společenská odpovědnost se prolíná i s prostory naší firmy. Nachází se v krásném přírodním prostředí, je navržena udržitelně a klademe důraz na maximální transparentnost. To vše nám umožňuje svobodně tvořit a zároveň šetřit naši planetu.

Certifikace GOTS dokazuje náš závazek k udržitelnosti. 90 % našich materiálů pochází z Evropy a Itálie.  Navrhujeme produkty s různými udržitelnými vlastnostmi:

  • Organické materiály: Používáme udržitelné svrchní látky vyrobené z organické bavlny a konopí, které se pěstují bez pesticidů a chrání podzemní vody.
  • Udržitelné praní: Naše šetrné praní a barvení spotřebuje až o 80 % méně vody ve srovnání s tradičními metodami. Používáme pouze biologicky odbouratelné chemikálie a použitá voda se čistí a znovu používá v inteligentním systému recyklace odpadních vod.

Certifikace GOTS: Vrcholem našeho úsilí o udržitelnost jsou produkty s certifikací GOTS. Zaručují plně udržitelný výrobní řetězec, od surovin a vnějších materiálů až po konečnou výrobu. Více o Globálním standardu organického textilu (GOTS) se dozvíte na https://global-standard.org/."

Zpět do obchodu