Jak se starat o kašmírový svetr?

Kašmírový svetr vám vydrží celý život, pokud se o něj budete správně starat.

Kašmírový svetr nemusíte po každém použití prát, stačí ho nechat chvíli provětrat a složit do skříně. Svetry nedoporučujeme věšet na ramínku, vytahají se a jemné vlákno se může poškodit.

Jak prát kašmírový svetr? Při praní používejte vodu do 20°C, aby se svetr nesrazil nebo nedošlo k plstnatění. Svetr perte v ruce nebo na ultra jemný program v pračce při odstřeďování max. 800 otáček. Při praní v ruce svetr vymáchejte ve stejně teplé vodě, v jaké jste svetr prali, aby nedošlo ke sražení vláken. Svetr jemně vymačkejte, můžete použít i ručník, který vám pomůže odstranit zbytkovou vodu. Svetr položte na ručník a postupně rolujte a tím svetr nepoškodíte a rychleji z něj dostanete vodu.

K praní používejte prací prostředky určené na vlnu. 

Svetr sušte vždy naležato, rozložený na ručníku. Nikdy ho nevěšte na ramínko, nedávejte do sušičky. I chladný vzduch v sušičce může svetr poškodit. 

Pokud se vám na kašmírovém svetru tvoří chomáčky vlny, jedná se o přirozenou vlastnost vlny. Tyto chomáčky můžete lehce odstranit rukou nebo tzv. odstraňovačem žmolků.

Zpět do obchodu